Зовнішній блок кондиціонера: будова та принцип роботи

Кондиціонери – гарантія нашого комфорту і спокійного життя в літню спеку. Їх встановлюють в квартирах, будинках, офісах, в торгових центрах і на підприємствах. Сучасні системи зазвичай складаються з двох блоків. Внутрішній встановлюється безпосередньо в приміщенні, а зовнішній – виводиться назовні. Про нього ми і розповімо сьогодні.

Як працює зовнішній блок кондиціонера?

Принцип роботи кондиціонера, по суті, полягає в переміщенні тепла. Наприклад, для охолодження повітря він виводить тепло з кімнати назовні – через зовнішній блок.

При включеному кондиціонері фреон надходить у внутрішній блок, там випаровується і забирає тепле повітря. Тепло надходить у зовнішній блок, і там конденсується. Рідина виводиться через дренажну трубку. При обігріві змінюється напрямок циркуляції холодоагенту, і механізм діє у зворотному напрямку.

З чого складається зовнішній блок?

Всі блоки, які ви можете купити в магазині Maxmarket, конструктивно схожі між собою. У коробі знаходяться:

  • Компресор, який стискає фреон і змушує його циркулювати по холодному тілу контуру.
  • Конденсатор, який і охолоджує фреон при роботі кондиціонера.
  • Вентилятор, який забезпечує циркуляцію повітря і охолодження конденсатора.
  • 4-ходовий клапан в багатофункціональних спліт-системах для зміни напряму руху фреону, щоб кондиціонер міг і охолоджувати, і нагрівати повітря.
  • Плата управління в інверторних моделях для адаптації до зміни температури і зміни погодних умов в цілому.
  • Захисна решітка, яка перешкоджає проникненню вуличного бруду і пилу до механізмів кондиціонера.
  • Дрібна сітка захищає нутрощі кондиціонера від мошок і тополиного пуху.
  • Дренажна трубка відводить вологу з системи. На неї можна надіти теплоізольований кожух, щоб вона не промерзають при мінусовій температурі.
  • Штуцери з’єднують між собою мідні труби при підключенні внутрішнього блоку до зовнішнього.

Які ще деталі передбачені в зовнішньому блоці кондиціонера?

Найбільше побутові кондиціонери в повсякденному режимі експлуатації страждають від перепадів напруги. Щоб цього уникнути, використовується стабілізатор, який вирівнює силу струму і продовжує термін служби спліт-системи.

Для використання кондиціонера в холодну пору року на зовнішній блок надівається зимовий комплект. Зокрема, це спеціальний кожух, що захищає від морозу, снігу та вітру. З тією ж метою, для захисту від опадів і падаючих бурульок, встановлюються спеціальні козирки.

Якщо зовнішній блок встановлюється біля землі, під нього прокладається спеціальний поріжок. Це потрібно, щоб під час сильних дощів техніка не стояла в калюжі. А щоб в ньому не гніздилися птахи, надівається шипована накладка.

Для фіксації зовнішнього блоку на фасаді використовуються кронштейни. Їх підбирають з урахуванням ваги конструкції і очікуваних навантажень. Потрібно враховувати, що зовнішній блок не може повністю прилягати до фасаду – потрібно щоб було близько 20 см відстані.

В ідеалі, внутрішній і зовнішній блок монтуються ближче один до одного. Чим коротше трубки, які їх пов’язують – тим ефективніший кондиціонер і простіший монтаж. Інакше доведеться докуповувати додаткові трубки і з’єднання.