Як зігрітись в офісі?

Питання опалення в офісах – один з ключових моментів при облаштуванні робочого простору. Особливо, в Україні з нашим досить мінливим кліматом. Ми в Maxmarket точно знаємо, як краще і вигідніше за все зігрітися в офісі, і готові розповісти вам!

Централізоване та індивідуальне опалення

Залежно від розташування та інших особливостей всієї будівлі, в офісах використовується централізоване чи індивідуальне опалення. У першому випадку найважливіше забезпечити рівномірний і раціональний розподіл тепла по приміщеннях. У другому виникає також питання джерела тепла і теплоносія. У якості джерел використовуються:

  • Електричні, газові та твердопаливні котли;
  • Електричні і газові інфрачервоні нагрівачі;
  • Індивідуальні електричні конвектори і теплові гармати;
  • Системи кондиціонування з обігрівом;
  • Підлоги з підігрівом, тощо.

Вибір завжди індивідуальний, і ніяких загальних рекомендацій тут немає. Наприклад, в маленьких офісах немає сенсу витрачатися на розводку і підключення теплоцентралі – досить окремих конвекторів, які налаштовуються за часом і режимом. А ось у великих приміщеннях це невигідно.

Більшість власників офісних центрів в останні роки віддають перевагу індивідуальним системам зі своїм котлом. Це дає незалежність від централізованої магістралі, гнучкість налаштувань і енергоефективність. Заодно можна вирішити питання гарячого водопостачання. Нарешті, це набагато економніше, бо не треба переплачувати за доставку теплоносія та інші тепловтрати, включаючи аварії і прориви. Іноді економія буває в цілих 2-3 рази, а то і більше.

Автономне опалення дозволяє самостійно вирішувати, коли починати і закінчувати опалювальний сезон. У разі різкого потепління або похолодання в приміщеннях все одно буде стабільна температура. Паливо витрачається тільки тоді, коли воно дійсно потрібне. А сучасна автоматика дозволяє легко задавати різні режими для різних кімнат.

Вимоги до систем опалення офісів

Коли мова йде про офісні і адміністративні будівлі, з’являється більше специфічних вимог. В першу чергу, вони стосуються безпеки.

  • До санітарно-гігієнічних вимог відноситься розподіл тепла по приміщеннях. Це важливо для забезпечення робочих умов співробітників.
  • До будівельних вимог відноситься безпека системи для функціональних і конструктивних елементів будівлі.
  • Експлуатаційні норми регулюють автоматизацію теплопостачання офісу.
  • Монтажні стандарти говорять про оптимізацію та уніфікацію робочих вузлів, щоб окремі елементи можна було легко і швидко відремонтувати або замінити.

Види систем опалення для офісів

Для офісів використовуються водяні, повітряні, електричні та інфрачервоні системи опалення. Водяні – це радіатори і тепла підлога. Вони працюють від котла, і гаряча вода циркулює по замкнутому трубопроводу. Але зазвичай такі схеми потрібно закладати ще при проектуванні будівлі.

Повітряні системи хороші для великих і просторих офісів з великою кількістю людей. Складні канальні розведення використовуються навіть в торгових центрах. В електричних системах встановлюються окремі підлогові або стінові конвектори – щось середнє між обігрівачем і радіатором. Інфрачервоне опалення засновано на принципі теплового випромінювання і переважно використовується лише тимчасово, наприклад – під час ремонтних або монтажних робіт.