Як продовжити термін дії кондиціонеру?

Кондиціонер будинку і в офісі – безцінний помічник, якщо ви хочете підтримувати здоровий і комфортний мікроклімат. Але, як і будь-яка інша техніка, він потребує грамотного використання і обслуговування. Тому ми в Maxmarket зібрали кілька основних правил, як продовжити термін служби кондиціонера.

1. Місце монтажу

Все починається з вибору місця монтажу кондиціонера, що безпосередньо впливає на його подальше використання. Рекомендується встановлювати внутрішній блок так, щоб на його шляху не було перешкод у вигляді шаф, дверей і полиць. Не варто ставити навпроти диван, ліжко або робоче місце, тому що під прямим потоком холодного повітря легко застудитися. Не можна перекривати кондиціонер шторами і перегородками. Через це йому складніше охолоджувати кімнату, а значить – він постійно буде працювати на підвищеній потужності і швидше зношуватися.

2. Точна потужність

Потужність кондиціонера потрібно розраховувати чітко під умови його експлуатації. Якщо вона занадто маленька, техніка працює на знос, і ця незначна економія призводить до скорочення терміну служби обладнання. А коли потужність занадто велика, ресурси просто витрачаються даремно. А моделі без гнучкої зміни робочого режиму починають занадто часто вмикатися і вимикатися, що теж аж ніяк не корисно.

3. Обслуговування фільтрів

Все сміття, пил, шерсть, пух і бруд скупчуються в фільтрах кондиціонера. Причому це стосується і зовнішніх, і внутрішніх фільтрів, які потрібно регулярно очищати. Інакше вони забиваються, техніка гірше працює, перегрівається і швидше ламається. Більш того, це небезпечно для вас, тому що саме непромиті фільтри кондиціонерів – поширена причина алергій, проблем з диханням, сонливості, кашлю і нежиті. Особливо коли там починають розвиватися бактерії і грибки. Щоб нічого не пошкодити, промивайте фільтри теплою водою будь-яким побутовим миючим засобом. Встановлюйте їх на місце тільки після того, як вони просохнуть. Можна використовувати фен для сушіння, але строго на мінімальній температурі, щоб не оплавити сітку.

4. Обережне використання

У сильну спеку дуже висока спокуса включити кондиціонер на максимальну потужність. Але не варто робити занадто різкий перепад температури. Це шкідливо і для техніки, і для самопочуття людей в приміщенні.

5. Сервісне обслуговування

Два рази на рік обов’язково викликайте майстра для обслуговування кондиціонера. Найкраще робити це навесні і восени, але враховуйте стан техніки і частоту її експлуатації. Майстер перевірить, чи всі вузли справні, проконтролює рівень холодоагенту, прочистить фільтри і дренажну систему, і багато іншого. Самостійно можна провести тільки базову чистку фільтрів, про яку ми говорили вище. Але цього не достатньо.

6. Вікна і двері

Під час використання кондиціонера краще закрити всі вікна і двері. Якщо ви хочете провітрити, то вимкніть техніку на цей час. Інакше прилад знову буде тільки витрачати ресурс даремно, по суті охолоджуючи вуличне повітря. Провітрювати варто хоча б 2-3 рази на день, щоб не знижувалася концентрація кисню.