Як охолодити квартиру без кондиціонера

Кондиціонер – найефективніший і стовідсотковий спосіб охолодити квартиру влітку, і ми в Maxmarket знаємо це краще за всіх. Але що робити, якщо спліт-система зламалася або встановити її поки немає можливості? Як рятуватися від спеки? Ділимося корисними секретами!

  1. Штори, ролети або жалюзі. Найсильніше кімнату нагрівають саме прямі сонячні промені. Так що щільні штори хоча і можуть здаватися важкими та громіздкими, дійсно врятують від спеки. Закривайте вікна в розпал дня, якщо сонце світить прямо в них.
  2. Сонцезахисна плівка. Зараз існують спеціальні сонцезахисні плівки на вікна. Вони не перекривають світло, на відміну від ролетів, але теж допомагають впоратися зі спекою. Плівка відображає ультрафіолет, захищає меблі від вигорання і утримує прохолодне повітря в приміщенні. Взимку – навпаки, зберігає тепло.
  3. Техніка і світильники. Велика побутова техніка виділяє багато тепла. Особливо, плита, духова шафа, пральна машинка. Те ж саме стосується комп’ютера і телевізора, які нікому не потрібні, але включені на фоні. Постарайтеся мінімізувати кількість техніки в спекотні дні. І замініть лампи розжарювання в світильниках на світлодіодні – вони майже не гріються.
  4. Рушникосушки. Не забувайте відключати рушникосушку, якщо вона вам не потрібна. Навіть водяну модель часто можна перекрити окремим вентилем. А електричні взагалі достатньо витягнути з розетки.
  5. Зволоження повітря. Обов’язково зволожуйте повітря, щоб в кімнаті було легше дихати. Якщо немає спеціального пристрою, поставте таз з холодною водою, користуйтеся пульверизатором або розвісьте вологі простирадла. Але тут важливо не перестаратися і не перетворити жарку кімнату в тропічні джунглі.
  6. Модернізація вентилятора. У спеку вентилятор не надто ефективний, адже він просто переганяє гаряче повітря. Але якщо поставити перед ним пляшки з крижаною водою – результат на лице. По суті, це і буде примітивний саморобний кондиціонер. Для ще більшої ефективності пляшки можна заморозити, але тоді наповнюйте їх на 3/4, щоб пластик не лопнув при розширенні.
  7. Раціональне провітрювання. Безглуздо відкривати вікна жарким безвітряним днем. У приміщення не потрапляє нічого, крім розпеченого вуличного повітря. Краще провітрювати ввечері після 9-10 годин або вранці до 8-9. По можливості, залишайте вікна відкритими на ніч і не втрачайте прохолодні вітряні дні.
  8. Вологе прибирання. Якщо хоча б раз на день мити поверхні холодною водою – в кімнатах буде набагато легше. А ще підніметься вологість і не буде накопичуватися пил – так значно легше і приємніше дихати.
  9. Холодні простирадла. Якщо потрібно екстрено охолодити одну кімнату, замочіть кілька простирадл в холодній воді і покладіть в холодильник на 15-20 хвилин. Після цього розвісьте їх по приміщенню. А якщо є можливість – ними ж закрийте вікна і зволожуйте крижаною водою з пульверизатора по мірі висихання.
  10. Витяжка. Під час готування серед дня не забувайте користуватися витяжкою. Вона прибере не тільки запахи, але і частину гарячого повітря. Якщо у ванній теж є витяжка або примусова вентиляція – користуйтеся ними після банних процедур.