Види пультів керування кондиціонерами

Сучасні кондиціонери практично на сто відсотків управляються пультами дистанційного керування. Адже добиратися до кнопок в блоці, м’яко кажучи, незручно. А вивід техніки на смартфони поки не завжди можливий, та й не всім подобається.

Саме тому нам здається, що саме час розібратися, які пульти управління взагалі бувають. Консультанти Maxmarket допоможуть підібрати той варіант, який потрібен саме вам!

Інфрачервоні пульти

Простий і найпоширеніший варіант. Зазвичай саме інфрачервоні пульти за замовчуванням йдуть в комплекті з побутовими кондиціонерами. Вони бездротові, практичні, зручні і спрацьовують на відстані 7-8 метрів від блоку. Так що управляти кондиціонером можна з будь-якої точки кімнати.

Нюанс в тому, що між пультом і пристроєм не повинно бути перешкод. Переключити температуру через стіну або шафу не вдасться. Працюють інфрачервоні пульти від батарейок. Деякі сучасні моделі доповнені невеликим дисплеєм для зручності регулювання налаштувань.

Провідні пульти

Провідні пульти мало поширені і майже не зустрічаються в побуті, але ними часто укомплектовані промислові системи кондиціонування і канальні кондиціонери. Це дуже зручний варіант для офісів і підприємств, де потрібне більш гнучке налаштування для різних приміщень. Пульт підключається безпосередньо до внутрішнього блоку по дротах, які проводяться в стіні.

У дротових пультів є дві істотні переваги. По-перше, він точно не загубиться навіть в насичені будні в робочій метушні. По-друге, можна легко управляти відразу декількома пристроями. Деякі моделі оснащені великими дисплеями, куди виводиться вся інформація, повідомлення про помилки і багато іншого.

Що таке універсальний пульт для кондиціонера?

Якщо у вас вже є пульт, але він вийшов з ладу, знайти такий же буває проблематично. Можливо, вже не можна точно визначити його модель або їх більше взагалі не випускають. Для таких ситуацій існують універсальні пульти. Вони підходять для різних моделей кондиціонерів різних типів і конфігурацій.

Універсальний пульт налаштовується індивідуально під вашу модель. Якщо цього не відбулося автоматично, це можна зробити вручну. При виборі обов’язково вивчіть документацію. Там завжди зазначено, з якими моделями сумісний конкретний пульт. Найчастіше проблем на цьому етапі не виникає, адже один пристрій підтримує до декількох тисяч моделей.

Зовні універсальний пульт нічим не відрізняється від «рідного». Він так само оснащений базовим набором кнопок і дисплеєм. А ось ціна може варіюватися. Найчастіше вона залежить від кількості функцій і від того, скільки спліт-систем підтримує пристрій.

Причини несправності пульта управління

Якщо кондиціонер перестав реагувати на пульт, але батарейки точно в порядку – можливо, у вас проблеми з напругою в мережі. Після таких стрибків часто збиваються налаштування, так що, можливо, потрібно перевірити їх вручну.

Іноді справа в поломці діода, виході терморезистора з ладу або перегоранні запобіжника на платі управління. Несправним буває фотоприймач кондиціонера, який і вловлює інфрачервоні сигнали.