Що буде, якщо не робити сервісне обслуговування кондиціонера?

Хочеться, щоб кондиціонер справно рятував від нестерпної спеки і підтримував в будинку стабільну температуру. І при цьому не шкодив якості повітря. Але для цього недостатньо просто встановити техніку – її ще потрібно грамотно обслуговувати.

Будь-яка техніка вимагає регулярного огляду, своєчасного ремонту, заміни комплектуючих, професійного чищення та попередження несправностей. Коли мова йде про спліт-системи, обслуговування потрібно ще й для зовнішнього блоку.

У стандартний перелік послуг входить:

  • Чищення обох блоків;
  • Перевірка на предмет витоків;
  • Заправка фреоном;
  • Очищення фільтрів;
  • Очищення і дезінфекція дренажної системи, та багато іншого.

Далеко не всі ці роботи можна виконати самостійно, тому що навіть акуратно витягнути фільтри без досвіду не так просто. А що вже говорити про більш складні маніпуляції.

Обслуговування внутрішнього блоку

У внутрішньому блоці збирається багато конденсату, на який прилипає пил, сміття і бактерії. Коли кондиціонер виключений, всередині утворюється ідеальне середовище для розвитку колоній грибка, цвілі і мікроорганізмів. А потоки повітря потім розносять це по кімнаті. От і з’являються алергії, проблеми з дихальною системою, кашель та інші хвороби. Поступово до цього приєднується неприємний затхлий запах. А паралельно знижується працездатність системи, яка працює буквально на знос.

Зараз є моделі з антибактеріальним покриттям, але навіть воно не дає 100% захисту. А заодно саме покриття може стати джерелом різкого хімічного аромату. Ось чому обов’язково потрібна планова чистка всієї системи.

Але і це не все. Скупчення пилу осідають в дренажний піддон і звідти змиваються в трубку. Поступово вона забивається, а значить – конденсат не виходить. Він просочується назовні і може привести до більш серйозних поломок.

Обслуговування зовнішнього блоку

У зовнішньому блоці знаходиться теплообмінник, який виводить тепло з кімнати назовні. Там же захований компресор – головний функціональний модуль кондиціонера. При роботі крізь зовнішній блок проходять величезні об’єми повітря, а це дорожній пил, кіптява, комахи, тополиний пух. Останній здатний покрити забірник повітря щільною непрохідною шубою, і такий кондиціонер просто згорить.

Взимку зовнішній блок знаходиться в екстремальних для себе умовах. Більшість кондиціонерів не можна використовувати при температурі нижче -5 градусів. Сучасні інверторні моделі розраховані на більший діапазон, і спеціальні зимові комплекти теж частково компенсують проблему. Але навіть в такому випадку якщо кондиціонер використовувався в морози – це вже вагомий привід перевірити його справність.

Перевірка працездатності кондиціонера

Будь-яка техніка зношується, і кондиціонери не виняток. Неможливо самостійно продіагностувати блок, тому що для цього потрібні спеціальні інструменти. Своєчасне виявлення неполадок дозволяє обійтися мінімальними витратами. Наприклад, зниження ефективності теплообмінників призводить до зростання навантаження на компресор та інші робочі вузли. Кондиціонер сильніше шумить, гірше охолоджує, перегрівається і виходить з ладу.

Якщо ви нарешті зважилися звернутися за професійним обслуговуванням кондиціонера – ви точно за адресою! Ми в Maxmarket надаємо весь комплекс послуг від монтажу і підключення до технічного огляду і ремонту.