Розвіюємо поширені міфи про кондиціонери

Незважаючи на всю фантастичну затребуваність кондиціонерів в наших широтах, вони до сих пір оточені масою дивних і необгрунтованих міфів. Ми в Maxmarket дізналися найпопулярніші з них і готових їх розвінчати!

1. Кондиціонери пересушують повітря

Це дійсно так, і тому є наочне підтвердження – конденсат. Це і є та волога, яку прилад витягнув з повітря. Але чи є це проблемою? Ні, якщо регулярно провітрювати. Тільки на час провітрювання вимикайте прилад, щоб не охолоджувати вулицю. Деякі сучасні моделі оснащені функцією зволоження. В крайньому випадку можна поставити окремий маленький зволожувач. У них є додаткові приємні опції, на кшталт ароматерапії. Або зверніть увагу на мийку повітря, яка ще й очистить його від пилу, шерсті і сміття.

2. Кондиціонер замінює провітрювання

Ні! Незважаючи на те, що у кондиціонера є зовнішній блок на вулиці, цього недостатньо. Технічно, прилад просто переганяє одне і те ж повітря. Моделі з окремим воздуховодом і режимом провітрювання теж зустрічаються, але рідше і вони дорожчі. Брак кисню легко помітити, якщо довго не провітрювати. Через нього починає боліти голова і постійно хочеться спати. До речі, саме через це повітря і пересихає. Тож якщо хочете, щоб у приміщенні завжди було свіжо і легко дихалося, провітрюйте окремо.

3. Кондиціонер – гарантія застуди

Це міф, який поширюють люди, які спочатку неправильно використовують кліматичну техніку. Дійсно, якщо сидіти в спеку прямо під холодним потоком або виставити занадто велику і різку різницю температур, можна застудитися. Але справа в тому, що всі виробники кондиціонерів не рекомендують так робити. Так що дотримуйтеся інструкції, не встановлюйте внутрішній блок над диваном, ліжком або робочим місцем і не встановлюєте мінімальні значення. І все буде в порядку!

4. Кондиціонер викликає алергію і поширює бактерії

Як і у випадку з попереднім міфом, це ще одна проблема, з якою стикаються ті, хто користується кондиціонером неправильно. Вся справа в тому, що кожен блок оснащений простим механічним фільтром. Саме він затримує пил, шерсть і інше сміття. Звичайно, він поступово забивається. Фільтри обов’язково потрібно чистити, причому при інтенсивному використанні кондиціонера – раз на кілька тижнів. А двічі на рік викликати майстра для повноцінного обслуговування. Якщо не нехтувати цим моментом, ніяких бактерій кондиціонер не поширює. А ось якщо залишити ситуацію на самоплив, то на фільтрах дійсно накопичуються бактерії і навіть може розвиватися грибок або цвіль. Фільтри досить промивати простою теплою водою з миючим засобом, просушити і потім поставити назад.

5. Кондиціонер вибирають за площею кімнати

І так, і ні. Площа кімнати – дійсно дуже важливий критерій для розрахунку потужності, але не єдиний. Обов’язково потрібно враховувати, що це за кімната, скільки людей в ній знаходиться, на яку сторону виходять вікна, як утеплені стіни, і навіть якась техніка стоїть в приміщенні. Логічно, що тільки за рахунок побутової техніки спальня і кухня нагріваються принципово по-різному.