Принцип роботи програматорів для кондиціонерів

Програматор або терморегулятор для кондиціонера – це спеціальний пристрій, який підтримує задану температуру в приміщенні. Система працює за рахунок виносного датчика, який фіксує показники і передає їх програматору. Пристрій автоматично коригує роботу кондиціонера з урахуванням нової інформації.

Якісний програматор дозволяє підтримувати стабільні умови в приміщенні, а ще – заощадити близько 30% енергії, яка б витрачалася даремно на охолодження і без того вже прохолодного приміщення. Адже завдання кондиціонера не безперервно охолоджувати повітря заради охолодження, а створити комфортний мікроклімат саме для вас.

Датчик обов’язково повинен знаходитися подалі від прямого впливу опалювальних приладів і інших чинників, які можуть вплинути на його показники. Так інформація буде набагато точнішою й об’єктивнішою, а кімната не буде то переохолоджуватися, то перегріватися.

Види програматорів для кондиціонерів

Програматори класифікуються за різними характеристиками. Вони відрізняються призначенням, способом монтажу, типом температурних датчиків, функціональними можливостями. Є механічні та електронні програматори, з пультом дистанційного керування або з дротовим керуванням.

Найпростіші програматори зчитують тільки температуру. Їх ще називають термостатами. Більш складні тижневі пристрої дозволяють зберегти різні режими для різних днів і часу.

Дротові програматори з’єднуються з основним блоком дротами, прокладеними в стіні. Бездротові складаються з двох блоків, пов’язаних радіоканалом. Блок контролера для зручності оснащений дисплеєм і управляється за допомогою кнопок. Другий блок – це виконавчий пристрій, яке має бути підключений безпосередньо до обладнання. Залежно від моделі допустима відстань між ними може дійти до 50 м. Бездротовий програматор хороший тим, що вже не потрібно тягнути дроти. Особливо якщо ви встановили його вже після покупки техніки, і тим більше – після закінчення ремонту.

Налаштування програматорів для кондиціонерів

Ті ж програматори за тим же принципом можна використовувати неї тільки з кондиціонерами, але і з котлами. Сучасні тижневі моделі можна налаштувати так, щоб окремо поставити кожну годину кожного дня тижня і температуру для них. Зазвичай в системі вже є кілька заводських програм, але користувачі можуть створювати власні. Переважно режими охолодження і нагріву передбачені окремо.

День, час, інтервал, поточна температура й інші дані відображаються на дисплеї. Важливо, щоб у кондиціонера були відповідні клеми для підключення програматора. Зазвичай їх три – фаза, опалення та охолодження.

Якщо налаштування дозволяють задавати комфортну і економну температуру, то економну зручно використовувати протягом робочого дня, поки нікого немає вдома. Частота фіксації даних залежить від типу і налаштувань сенсора. Є датчики, які відстежують температуру кожні 10 секунд. Програматор має сенс використовувати тільки в приміщенні.