Правильне встановлення та підключення кондиціонера

Вибрати кондиціонер – це тільки частина завдання. Його ще потрібно правильно встановити, адже саме монтаж на 90% визначає його ефективність і довговічність. Розглянемо на прикладі стандартної спліт-системи.

Спліт-система складається з двох окремих блоків – і це найпоширеніший варіант в сучасних квартирах, будинках і офісах. Внутрішній блок – це випаровувач, а в зовнішній винесено конденсатор. Їх з’єднують мідні трубки, по яких тече фреон. Ще є дроти і дренажна система для відводу конденсату. В ідеалі дренаж виводиться в каналізацію, але це не завжди можливо – і тоді трубку теж виносять на вулицю.

Коли встановлювати кондиціонер?

Найкраще встановлювати кондиціонер до або під час ремонту. В процесі доведеться прокладати електропроводку, виводити трубки і кріпити кронштейни. Рекомендуємо робити це до того, як остаточно вирівнювати і фарбувати стіни. Зовнішні короба для комунікацій захаращують простір і явно не прикрашають інтер’єр. Та й в цілому монтажні роботи після ремонту складніші і дорожчі.

Установка внутрішнього блоку кондиціонера

Внутрішній блок компактніший, з різним дизайном, тож можна підібрати варіант під інтер’єр. Він тихіший, адже основні джерела шуму винесені на вулицю. За способом установки внутрішні блоки бувають настінними, підлоговими і стельовими. Настінні зручніші, тому використовуються найчастіше. У той же час підлогово-стельові потужніші та краще підходять для витягнутих кімнат.

Внутрішній блок кріплять до стіни або стелі на міцні шурупи. Іноді використовуються спеціальні кронштейни. Важливо, щоб конструкція не хиталася і не вібрувала при включенні кондиціонера, інакше з часом вона може впасти.

Внутрішній блок не можна монтувати над радіатором або іншими джерелами тепла, тому що він постійно буде працювати на знос. Кондиціонер дуже швидко зламається в таких умовах.

Не рекомендується монтувати його над робочим місцем або над ліжком. Не можна, щоб що-небудь ускладнювало циркуляцію повітря. Наприклад, штори повинні бути на відстані хоча б в 3 м. І не можна монтувати кондиціонери в кімнаті, де постійно працюють прилади з високочастотними електромагнітними коливаннями.

Установка зовнішнього блоку кондиціонера

Зовнішній блок встановлюється на спеціальні кронштейни. Відстань від нього до внутрішнього блоку не повинна перевищувати 20-30 м. Його обов’язково потрібно виносити на вулицю, тому що на заскленому балконі йому не вистачить свіжого повітря. Кронштейни повинні витримувати вагу модуля і мати запас міцності в кілька разів.

Поверхня стіни неодмінно повинна бути рівною і міцною, щоб кронштейни втрималися, а блок не деформувався від вібрацій. Трубки з фреоном не можна часто згинати або розгвинчувати з’єднання. Чим більше завитків – тим гірше циркулює холодоагент.

На високих поверхах знадобиться спецтехніка або послуги альпіністів. А на першому поверсі зовнішній блок зазвичай піднімають вище і встановлють в захисну клітку. Для захисту від прямих сонячних променів, дощу і снігу використовується маленький козирок.

Професійний монтаж кондиціонера

Краще за все – довірити монтаж професіоналам. Це гарантія безпеки, якості та довговічності вашої техніки. При покупці кондиціонерів в Maxmarket вам не доведеться шукати фахівців зі сторони. Ми самостійно займаємося установкою та підключенням нашого обладнання. І все це – буквально за один день!