Осушувачі повітря: принцип роботи та застосування

Сухе повітря шкодить здоров’ю і самопочуттю – це давно не новина. Але і занадто висока вологість небезпечна. З’являються ідеальні умови для цвілі і грибка, псуються меблі, оздоблення або навіть конструктивні елементи будівлі. Висока вологість неприйнятна для більшості офісів, складів і промислових підприємств. Саме тому ми в Maxmarket хочемо розповісти, що таке осушувачі, як вони працюють і кому вони потрібні.

Принцип роботи

Більшість осушувачів працюють за одним принципом: вологе повітря потрапляє на випарник, осушується і надходить назад в кімнату. Деякі моделі виводяться назовні і поставляють в кімнату припливне повітря. У них вища продуктивність, але сама технологія складніша, дорожча і витрачає більше енергії.

Осушувачі з випарником називаються конденсаційними. Вони можуть працювати безперервно, добре і рівномірно висушують повітря в кімнаті, витрачають менше енергії і недорогі.

Ще є адсорбційні осушувачі. Різниця в тому, що вологу з повітря поглинає спеціальний високодисперсний адсорбент, який знаходиться в корпусі разом з вентилятором і нагрівачем. Осушення відбувається за рахунок хімічної реакції.

Такі моделі дуже потужні і ефективні при найвищій вологості повітря. Їх можна використовувати при негативних температурах до -20 градусів, коли конденсаційні в середньому працюють при температурі вище +15. Крім того, адсорбційні осушувачі здатні знизити вологість до мінімуму – нижче 30%. Інші на це не здатні.

Види осушувачів повітря

За призначенням і сферою застосування осушувачі повітря можна розділити на такі категорії:

  • Побутові. Добре підходять для квартир і приватних будинків. Їх встановлюють на кухні, у ванній кімнаті або санвузлі. Такі моделі досить компактні і тихі, з ефектним дизайном.
  • Мобільні. Портативні моделі компактні і їх можна переносити з приміщення в приміщення. Такий осушувач не вимагає спеціального монтажу і його досить просто включити в розетку. Це зручний варіант для дому, а більш потужні модифікації з ручками або колесами актуальні для будівельних майданчиків. Наприклад, щоб швидше висушити стяжку або шар штукатурки.
  • Напівпромислові. Підходять для великих приміщень, офісів і підприємств середнього розміру. Є моделі з додатковим функціоналом і осушувачі, які можна використовувати при низьких температурах.
  • Промислові. Найпотужніші агрегати використовуються на підприємствах і виробництвах, де підвищена вологість буде шкодити продукції, обладнанню або робочим процесам. Це найбільш громіздкі, але найпродуктивніші і функціональні моделі. Вони дозволяють підтримувати точний рівень вологість на складах з продуктами харчування. Для економії електроенергії в найпотужніших осушувачах використовується система рекуперації тепла.
  • Осушувачі для басейнів. Це спеціалізоване обладнання як для невеликих приватних басейнів, так і для повноцінних аквапарків. Їх же встановлюють в лазнях і саунах. Найсучасніші моделі оснащені різними робочими режимами, які можна підлаштовувати під сезон, погоду або кількість людей. Більшість з них – припливного типу, для постачання свіжим повітрям.

За способом монтажу осушувачі, як і кондиціонери, діляться на підлогові, настінні та канальні.

Додаткові можливості

Корисною буде наявність гігростата, який автоматично визначає вологість повітря. Такі осушувачі вмикаються і вимикаються самостійно в міру необхідності. Термостат дозволяє контролювати температуру повітря, а водяні або електричні нагрівачі його нагрівають. Фільтр потрібен для того, щоб теплообмінник не засмічувати і прилад довше працював без обслуговування.