Особливості віконних кондиціонерів

Дехто помилково вважає віконні кондиціонери пережитком минулого. Але насправді вони цілком функціональні, а в деяких регіонах навіть популярніші за спліт-системи – наприклад, в Північній Америці. Їх головна відмінність в тому, що вони складаються всього з одного блоку. Компресор, випаровувач і конденсатор заховані в спільному корпусі, який монтується в стіну або у вікно.

Коробка моноблока зазвичай металева з пластиковими деталями. Позаду – отвори для виведення тепла, а спереду – жалюзі для направлення повітряних потоків і панель керування. Потужність середньостатистичного віконного кондиціонера – від 1 до 8 кВт. Сучасні моделі точно так же, як і спліт-системи, оснащені додатковими опціями – функцією нагріву, зволоження, вентиляції.

Віконні кондиціонери – хороший бюджетний варіант для офісів і торгових павільйонів. Вдома вони зручні на кухні, на дачі, в заміських будинках. Їх встановлюють на підприємствах, в державних установах або гуртожитках.

Переваги віконного кондиціонеру

Головна перевага такого рішення – низька ціна, завдяки якій віконний моноблок доступний для всіх. При цьому сучасні моделі так само функціональні, як спліт-системи. Але є й інші плюси:

 • За рахунок відсутності сполучних вузлів для фреонових трубок, витік фреону неможливий;
 • Конструкцію легко монтувати і обслуговувати;
 • Чистити фільтри і протирати жалюзі з обох сторін можна самостійно;
 • Чим менше робочих вузлів – тим менший ризик поломок та інших проблем;
 • Конструкція дуже довговічна;
 • Під час роботи відразу підмішується свіже повітря з вулиці;
 • Віконним кондиціонером легко управляти, і є моделі з пультом.

Недоліки віконного кондиціонеру

Найбільша складність з такими моноблоками – це монтаж. Технічно він дуже простий, але потрібно встановити кондиціонер так, щоб не було щілин і перекосів. Не можна встановлювати блок під прямими сонячними променями або як мінімум потрібен окремий захисний козирок. З істотних недоліків варто відзначити:

 • Віконний кондиціонер більш гучний – іноді на третину гучніший за внутрішній блок спліт-систем;
 • При віконному монтажі він займає частину вікна, через що страждає естетика і рівень освітлення;
 • Модуль практично неможливо монтувати в металопластикові вікна;
 • Функціональні можливості все одно обмежені, а робочих режимів менше;
 • Не рекомендується потрапляти під прямий повітряний потік, щоб не застудитися.

Як вибрати віконний кондиціонер?

Як і у випадку зі спліт-системами, головна характеристика віконного блоку – його потужність. В середньому, потрібно близько 100 Вт на квадратний метр. Якщо кімната виходить на сонячну сторону або в ній багато побутових приладів – краще брати з запасом.

Якщо ви вибираєте домашній віконний кондиціонер, зверніть увагу на рівень шуму. У виробничих приміщеннях це не настільки важливо, а ось для житлових кімнат навіть 60 дБ – вже занадто багато.

За рахунок специфіки установки розміри віконного кондиціонера повинні відповідати розмірам вікна. Додаткові функції вибирайте під себе і свої завдання. А якщо все ще залишилися питання, консультанти Maxmarket обов’язково вам допоможуть!