Обираємо кондиціонер для квартири

Вибір кондиціонера – складна багатопланова задача, адже на ринку так багато моделей і всі вони такі різні. Незважаючи на різноманітність функцій, головним критерієм підбору як і раніше залишається потужність. Саме від неї залежить, наскільки довго і якісно буде працювати обладнання.

В середньому, для будинку або квартири потрібен 1 кВт приблизно на 10-12 квадратів. Але не можна орієнтуватися тільки на площу. Значення має висота стель, матеріал стін, якість теплоізоляції, розташування вікон і дверей, поверховість, кількість техніки в кімнаті та мешканців в квартирі.

Для зручності більшість сучасних кондиціонерів поділені на класи по холодопродуктивності. Це відмітка BTU/h в документації.

  • Клас 5 або BTU 5000 відповідає потужності близько 1,47 кВт. Цього достатньо для приміщень площею до 15 квадратів.
  • Клас 7 з BTU 7000 відповідає 2,05 кВт і підходить для кімнат до 21 квадрата.
  • Клас 9, 12, 18 і 24 частіше використовуються для офісів і комерційних приміщень. Якщо 9 ще зустрічається в будинках і квартирах, то 12 вже з головою вистачає для приміщень на 30 квадратів.

Якщо квартира знаходиться на сонячній стороні, до попередніх розрахунків потужності потрібно додати ще 25-30%. Ще по 0,2-0,3 кВт на кожен суттєвий тепловипромінювач, на кшталт телевізора або комп’ютера. Нарешті, чим більше людей – тим потужніше потрібен кондиціонер.

Види побутових кондиціонерів

Для квартир і будинків використовуються побутові кондиціонери з потужністю до 8-9 кВт. Крім них є ще промислові і напівпромислові. Потужність деяких промислових чілерів доходить до 9-10 тисяч кВт.

Побутові кондиціонери бувають моноблоковими – це віконні або мобільні. Перші безпосередньо вставляються замість однієї з секцій вікна. Другі – підлоговий блок, який можна пересувати, як обігрівач. Але вони шумні, габаритні і не дуже ефективні. Зате недорогі, прості в монтажі та хороші для переїздів чи сезонного використання – наприклад, на дачі.

Найчастіше в квартирах встановлюють класичні спліт-і мультиспліт-системи. Внутрішній блок встановлюється в кімнаті (або кілька внутрішніх блоків в різних кімнатах), а шумний робочий виноситься назовні.

Спліт-системи зазвичай припускають настінний монтаж, рідше – стельовий. Саме на такі моделі припадає близько 90% ринку, тому що це швидко, просто і зручно. Монтувати короб краще ближче до вікна, щоб не тягнути комунікації занадто далеко. Для управління використовується пульт дистанційного керування.

Канальні і касетні системи в більшості квартир не потрібні – вони розраховані на значно більші приміщення з великою кількістю людей. Та й на інше планування інтер’єру в цілому.

Додаткові функції

Сучасні кондиціонери оснащені різними опціями – це повноцінні системи клімат-контролю. Більш функціональні і практичні моделі, які працюють ще й на обігрів. З інших корисних опцій:

  • Фільтрація і очищення повітря, що поступає;
  • Осушення і зволоження;
  • Іонізація;
  • Зміна напрямку потоку;
  • Автоматичний режим.

А якщо ви все ще сумніваєтеся і не визначилися з моделлю остаточно, звертайтеся до нас! В каталозі Maxmarket – тільки перевірене обладнання від виробника. А ми допоможемо підібрати саме те, що вам потрібно!