Коротко про види кондиціонерів

Поява кондиціонерів стала справжнім порятунком від літньої спеки в наших широтах. Нові моделі ще й гріють кімнату взимку, регулюють вологість, забезпечують вентиляцію і фільтрацію повітря. Між собою вони відрізняються потужністю, принципом роботи, конфігурацією і способом монтажу. З потужністю все просто – тут обладнання ділиться на побутове, напівпромислове і промислове. А далі починаються нюанси.

Моноблочні кондиціонери і спліт-системи

Моноблочні кондиціонери, очевидно, складаються з одного блоку.

  • Віконні вбудовуються безпосередньо у віконний отвір однією стороною в приміщення, а компресором – назовні. Зараз це досить застаріла модель, тому що вона більш шумна та перекриває вікно. Але зате вони дешевші та простіші в монтажі.
  • Підлогові – це мобільні блоки, які взагалі не вимагають складного монтажу. Досить вивести трубу. Вони шумні і громіздкі, але зате повністю мобільні – навіть з колесами. Хороший варіант, наприклад, для дачі.

Спліт-системи – це класичні кондиціонери з двох блоків. Внутрішній вішається на стіну в приміщення, а зовнішній з компресором – виноситься за вікно. Такі моделі набагато тихіші, компактніші, акуратніші та дуже ефективні. Мультиспліт-системи відрізняються тільки тим, що до одного зовнішнього підключається декілька внутрішніх блоків в різних кімнатах.

Інверторні та неінверторні кондиціонери

Інверторні кондиціонери більш сучасні, але і дорожчі. Вони працюють за рахунок інвертування змінного струму в постійний і перетворення його частоти. Для простого користувача це означає гнучке управління двигуном компресора, а з ним і плавне точне регулювання робочого режиму.

Неінверторні кондиціонери не дають міняти потужність компресора, а тільки можуть вмикати чи вимикати його. Вони повільніше змінюють температуру і не дуже ефективні при підтримці стабільного режиму. При використанні витрачається більше електроенергії. Але зате такі кондиціонери істотно дешевші спочатку.

Промислові та напівпромислові кондиціонери

У невеликих офісах досить мультиспліт-систем, але в комерційних приміщеннях більшої площі вони неефективні. Там використовуються різні стельові системи, які до того ж дають куди більш рівномірний розподіл прохолодного повітря, ніж настінні.

  • Касетні монтуються в підвісні стелі. Видима частина виконана у вигляді звичайної стельової плитки і просто встановлюється замість неї. Повітря проходить через нижню частину блоку і надходить наверх. Такі кондиціонери майже не видно в інтер’єрі.
  • Канальні кондиціонери поєднуються з системою вентиляції в приміщеннях, де потрібен прихованих монтаж. Вони зашиваються в гіпсокартонний стельовий короб разом з усіма воздуховодами і легко об’єднують відразу декілька приміщень в одну мережу.

Іноді використовуються колонні кондиціонери з потужним відцентровим вентилятором. Вони ефективні, наприклад, в торгових павільйонах з великою кількістю людей. У промислових приміщеннях використовуються потужні мультизональні системи, які дозволяють підтримувати різний режим в різних кімнатах. Їх альтернатива – потужні чіллери і фанкойли.

Якщо ви ще не знаєте, який кондиціонер потрібен вам під ваші завдання, ми допоможемо розібратися і визначитися! В асортимент Maxmarket знайдуться різні моделі для побутового та промислового використання.