Інверторні кондиціонери та їх переваги

Щоб розібратися, чим відрізняються інверторні кондиціонери, потрібно спочатку зрозуміти, як працює компресор. Це серце будь-якої системи, що забезпечує стиснення і циркуляцію фреону. У звичайному кондиціонері компресор відключається, коли температура в кімнаті досягає заданого значення. А пізніше, коли вона підвищується – включається знову.

Але проблема в тому, що постійні цикли включення і виключення шкідливі для будь-якої побутової техніки. Пускове навантаження перевищує робоче іноді в цілих 5-7 разів. Через це вузли швидше зношуються, і кондиціонер не такий ефективний. Інверторним системам вдалося вирішити цю проблему.

Коли інверторний кондиціонер досягає заданої температури, він не вимикається, а знижує потужність. Частота обертання двигуна падає, а потім – зростає в міру необхідності. Пристрій працює більш плавно – і це менше зношує систему. Цього вдалося досягти завдяки перетворенню змінного струму в постійний. Процес називається інвертуванням і дозволяє гнучко управляти оборотами в діапазоні до 3,5 тисяч на хвилину.

Переваги інверторних кондиціонерів

В першу чергу інверторні кондиціонери більш довговічні і ефективні, як ми вже сказали вище. Але на цьому їх переваги не закінчуються.

  • Інверторна система споживає до 40% менше енергії, ніж неінверторна. У віддаленій перспективі це куди більш ефективно і економно. Коефіцієнт EER (Energy Efficiency Ratio) досягає 4-5 одиниць. Це співвідношення потужності охолодження до кількості споживаної енергії.
  • Інверторний кондиціонер тихіший за звичайний, тому що двигун може працювати на зовсім маленьких оборотах. Рівень шуму падає до 20-22 Дб.
  • За рахунок відсутності пускових перевантажень навантаження на електричну мережу мінімальне. Особливо це актуально для будинків зі старими комунікаціями.
  • Система швидше виходить на потрібну температуру, тому що процесор сам підбирає оптимальний режим роботи і коригує його в міру зміни ситуації. Іноді досягти бажаних значень можна вдвічі швидше.
  • Інверторний кондиціонер ефективніший для обігріву. Деякі моделі можна використовувати при вуличній температурі до -30 градусів – це непідйомні значення для більшості звичайних спліт-систем. Швидкість обігріву вища, ніж у електрообігрівача.
  • Гнучкий контроль допомагає точніше підтримувати задану температуру з похибкою в межах 0,5 градусів. Це особливо важливо, якщо в приміщенні потрібно підтримувати точний температурно-вологісний режим.

Недоліки інверторних кондиціонерів

Головний недолік інверторних кондиціонерів – це вартість, яка суттєво вища, ніж у неіверторних моделей. Але на практиці це сповна окупається довговічністю, скороченим зносом і високим ККД. По суті, виходить свого роду інвестиція в майбутнє.

Інвертор більш чутливий до перепадів напруги, які трапляються в наших мережах. Зовнішній блок важчий – і це обов’язково потрібно враховувати при монтажі. У разі поломки його складніше ремонтувати, тому що в ньому більше робочих вузлів і електроніки. На цьому основні недоліки закінчуються.

Хочете підібрати підходящий кондиціонер для ваших завдань? Тепер це набагато простіше, адже в каталозі Maxmarket – тільки перевірене обладнання від кращих виробників!