Кондиціонери для квартир та будинків

Кондиціонер в квартиру та будинок

Вибір кондиціонеру для квартири чи будинка – складна задача, адже існує безліч моделей з різними характеристиками. На що ж звернути увагу? Зараз визначимося!

Головний критерій ефективності обладнання – його потужність. Від правильного вибору залежить якість одержуваного охолодження, безперебійна робота техніки і термін експлуатації. Орієнтовно на кімнату в 10 квадратів потрібно близько 1 кВт. Проте враховувати лише площу приміщення теж неправильно.

На ефективності роботи кондиціонеру в будинку позначається буквально все: тип та розташування будинку, кліматичні особливості регіону, наявність вікон, дверей, висота стель, поверх, кількість людей та техніки, обладнання, що виділяє тепло, тощо.

Наприклад, якщо кімната знаходиться на сонячній стороні, варто додати при розрахунках потужності ще 25-30%. На кожен побутовий випромінювач тепла, на кшталт телевізору чи комп’ютера, ще по 0,2-0,3 к Вт.

Якими бувають кондиціонери для квартири?

Кондиціонери для квартири відрізняються способом монтажу, дизайном, тощо.

  • Найпопулярнішими є настінні спліт-системи. Вони складаються з внутрішнього і зовнішнього блоків. Внутрішня частина монтується під стелею і зазвичай біля вікна. Це дозволяє скоротити витрати на установку в кілька разів. Управління роботою кондиціонера здійснюється за допомогою дистанційного або настінного пульта. Зовнішня частина спліт-системи розміщується зовні – тому вона компактніша, привабливіша та значно тихша. Мультиспліт відрізняється лише тим, що до одного зовнішнього блока під’єднують декілька внутрішніх.
  • Касетні кондиціонери підходять для приміщень з високими стелями від 3 метрів. Переважно вони використовуються для промислових потреб, проте іноді зустрічаються і в будинках. Сам прилад монтується в міжстельовий простір, зазвичай – по центру. Такі кондиціонери доволі непримітні та здатні випускати повітряні потоки водночас в декілька сторін.
  • Підлогово-стельові кондиціонери для дома прості в монтажу та експлуатації, тихі і рівномірно розподіляють потоки повітря.  Їх можна використовувати і для охолодження, і для обігріву. Вони доволі компактні та зручні.
  • Підлогові моделі зазвичай найдешевші, мобільні та прості в експлуатації. Їх можна встановити будь де та легко переносити чи перевозити. Проте вони шумлять та займають місце.

Серед менш поширених в будинках моделей – колонні, канальні, віконні та інші. Вибираючи місце установки кондиціонера в кімнату завжди враховуйте місце знаходження людей в ній.

Що ще врахувати при виборі кондиціонера в кімнату?

За критерієм потужності всі кондиціонери розподіляють на побутові, напівпромислові та промислові. Звісно ж, кондиціонер для квартири буде побутовим. В свою чергу, моноблочним, спліт-системою чи мультиспліт-системою.

Сучасні кондиціонери для будинків та квартир вражають розмаїттям можливостей. Це вентиляція та очищення повітря, зволоження чи навпаки – осушення, іонізація, зміна напрямку струменя, автоматичний режим та гнучкі налаштування, тощо.

А якщо ви досі не визначилися із бажаною моделлю кондиціонеру в квартиру, звертайтеся до нас в Maxmarket! Ми допоможемо із вибором безкоштовно!