Для чого потрібні іонізатори повітря?

Ми все частіше стикаємося з поняттям іонізації повітря. Така функція з’являється в кондиціонерах, а існують і повноцінні окремі пристрої. Але що це таке і навіщо це потрібно? Ми в Maxmarket вже розібралися!

В процесі іонізації від молекули газу відривається електрон, через що утворюються дві частинки з різним зарядом. У природі процес можна спостерігати після грози у моря, в горах або в лісі. Іонізується і кисень, і озон. А повітря стає кориснішим для людини. Запустити процес будинку можна за допомогою спеціального приладу.

Навіщо потрібна іонізація?

Іонізоване повітря стимулює роботу еритроцитів і підвищує газообмін у легенях. Це дає ряд позитивних ефектів:

  • Поліпшується обмін речовин, стан шкіри і волосся;
  • Хвороби протікають швидше і легше;
  • Простіше концентруватися, зростає працездатність;
  • Поліпшується якість сну, з’являються сили і бадьорість;
  • Стреси і неврози проходять набагато швидше;
  • Стабілізується психологічний стан;
  • За рахунок загального позитивного впливу на організм зміцнюється імунітет;
  • Повітря стає чистішим від пилу і дрібних частинок, які притягують до себе іони.

У природі іонізованих частинок в десятки разів більше, ніж в шумному загазованому місті. Саме тому ми краще відчуваємо себе на свіжому повітрі далеко від цивілізації. Там добре спиться, легше дихається, і взагалі це відмінна профілактика від хвороб.

Який іонізатор повітря вибрати?

Для іонізації повітря є спеціальні прилади – іонізатори. Вони бувають двох типів:

  • Уніполярні виробляють тільки негативно заряджені частинки, виділяють більше озону і вважаються більш шкідливими.
  • Біполярні створюють обидва типи частинок, завдяки чому не з’являється електростатичне поле і скорочується вироблення озону. Вони вважаються більш безпечними.

Крім звичайних іонізаторів поширені очищувачі повітря з іонізацією. Але в такому випадку важливо, щоб у них був високий клас очищення для затримки всіх частинок пилу. Те ж саме стосується кондиціонерів з додатковою функцією.

Такою же опцією оснащені деякі зволожувачі повітря. Але нюанс у тому, що вологе повітря – сприятливе середовище для розвитку мікроорганізмів і бактерій, які потім і розносить іонізатор. Тому користуватися такими функціями потрібно обережно або взагалі окремо.

Моделі з кількістю аеронів від 50 тисяч обов’язково повинні мати медичний сертифікат. Такі пристрої використовуються в медичних установах. Щоб іонізатор дійсно приносив користь будинку, краще спочатку проконсультуватися з лікарем.