Чи можна обігрівати приміщення кондиціонером?

Більшість сучасних кондиціонерів оснащені додатковими опціями. І в тому числі функцією обігріву. Але як раз з нею все не так просто. Ми в Maxmarket точно знаємо, як влаштована ця система, і поспішаємо поділитися з вами!

Як працює кондиціонер на обігрів?

Обігрів кімнати кондиціонером працює за принципом теплового насоса. Фактично, він не виробляє тепло або холод безпосередньо, а тільки передає його. Якщо при охолодженні надлишкове тепло виводиться назовні, повітря, що надходить, охолоджується від конденсатора, то при обігріві схема змінюється. Тепер холодоагент конденсується у внутрішньому блоці, а випаровується в зовнішньому.

Чи можна обігрівати кімнату кондиціонером?

Якщо у нього є така функція – можна і навіть потрібно. Але обов’язково враховуйте нижній поріг температури, рекомендований виробником. В основному, вона повинна бути вище -5- -7 градусів для систем, так званих ОН-ОФФів, неінверторних, та від -15 і до навіть -30 (теплові насоси повітря-повітря) градусів для інверторних.

Що робити під час морозів?

Зараз є нові спліт системи, які можуть працювати при -15 або навіть -30 градусах. В основному це інверторні моделі, які самостійно регулюють роботу компресора з урахуванням зовнішніх умов. Вони більш гнучкі в плані налаштувань і більш функціональні, так що якщо плануєте часто використовувати кондиціонер для обігріву – вибирайте саме цей варіант. Він дорожчий, але прослужить довше і з меншою ймовірністю вийде з ладу.

Що таке зимові комплекти?

У наших широтах кондиціонери оснащують зимовими комплектами, які підвищують їх морозостійкість. Це спеціальна система, що прогріває дренажну трубку, піддон зовнішнього блоку, картер та перешкоджає переохолодженню холодоагенту і не дає перегріватися маслу.

Температурний датчик регулює обертання вентилятора зовнішнього блоку та уповільнює його, коли стає занадто холодно. Зимовий комплект захищає компресор від промерзання, завдяки чому він легше запускається. У дренажній системі не утворюється крижаних заторів.

Чи вигідно використовувати кондиціонер для обігріву приміщення?

Навіщо в кондиціонерах взагалі потрібна функція обігріву? Тому що це вигідно! Будь-які масляні, інфрачервоні чи інші обігрівачі витрачають енергію за простим принципом: переробляють її в тепло безпосередньо. Своїми словами, скільки споживається світла – такий же показник тепло виробництва.

У інверторних кондиціонерах енергія витрачається не на перетворення, а на перенесення тепла. Конструкція теплового насоса в кілька разів (навіть у 3 рази!!!) перевищує електричні обігрівачі по енергоефективності.