5 правил догляду за кондиціонером

Щоб кондиціонер працював добре в квартирі чи будинку, довго і ефективно, його недостатньо просто встановити. За ним потрібно доглядати, як і за будь-якою іншою технікою. Інакше високий ризик, що навіть найкращі моделі з нашого каталогу Maxmarket стануть непридатними до використання через пару років. Розповідаємо, як цього уникнути!

1. Очищення фільтрів

Перше і головне, що потрібно робити регулярно – це чистити фільтри. Це звичайна механічна сітка, яка затримує пил, шерсть, бруд і дрібне сміття. Вона захищає вміст блоку і подає на вихід чисте повітря. Звісно ж, все сміття залишається на цьому фільтрі.

Якщо фільтр занадто довго не чистити, знижується потужність кондиціонера і повітря гірше охолоджується. Внутрішній блок перегрівається, дренажна система засмічується грудками пилу. Його досить просто промити теплою водою і просушити. Як зняти фільтр з конкретної моделі, ви знайдете в інструкції.

2. Очищення теплообмінника

Хоча б раз на рік потрібно вичищати теплообмінник. Це випаровувач у внутрішньому блоці спліт-системи. Він входить в систему охолодження і сприяє забору і виведенню тепла. Його зручніше чистити пилососом або звичайним довгим пензлем. Обережно вичистіть всі ребра, але постарайтеся не пошкодити їх. Якщо вони прогнуться, кондиціонер буде працювати гірше. Щоб дістатися до теплообмінника, відкрийте передню решітку і зніміть фільтри.

3. Контроль фреону

Дуже часто кондиціонер виходить з ладу через витік фреону. Якщо його кількість падає нижче робочого рівня, компресор перегрівається і може заклинити. Це загрожує виведенням всієї системи з ладу. А ремонт компресора обійдеться в третину, а то й в половину ціни кондиціонера.

Витік фреону можна помітити самостійно. Перевірте зовнішній блок і знайдіть на ньому штуцерні з’єднання. Це місця, до яких приєднані мідні труби. Якщо на них з’являється крига чи сніг – це перша ознака витоку фреону. Друга ознака – якщо кондиціонер просто почав гірше працювати і слабо охолоджує повітря в кімнаті. За ремонтом в цьому випадку краще звернутися до професіоналів.

4. Підготовка кондиціонера до літа

Перед активним літнім сезоном рекомендуємо вичистити фільтри і теплообмінник. Протестуйте роботу кондиціонера у всіх можливих режимах. Або зверніться до фахівців, які вичистять внутрішній і зовнішній блок. Вони ж перевірять тиск в системі і рівень фреону.

Будь-який дефект – привід викликати майстра. Якщо ви бачите, що повітря гірше охолоджується, з внутрішнього блоку капає вода, щось тріщить або видає інші сторонні звуки – не ризикуйте і не відкладайте ремонт.

5. Підготовка кондиціонера до зими

Системи охолодження погано переносять морози, тому в наших широтах обов’язково потрібен спеціальний адаптаційний комплект на зиму. Так пристрій зможе працювати при 0 градусів і навіть при незначному мінусі. Без додаткового захисту дренажна система перемерзає, а компресор насилу справляється з навантаженнями і швидше зношується. Але є і хороша новина: адаптувати можна будь-яку спліт-систему. Потрібно просто вмонтувати в неї підігрівач, регулятор оборотів вентилятора і утеплити дренаж.